Увійти

Вкажіть свій email в полі нижче і ми надішлемо вам новий пароль.

Увійти з

Як купувати безпечно

Stock-factory - це майданчик, на якому продається товар від офіційних виробників, але з тими чи іншими ушкодженнями, це може бути пошкоджена упаковка, товар з минулих колекцій, товар з обмеженим терміном придатності або просто залишки сировини після виробництва.

Якщо ви знайшли необхідний товар на STOCK-FACTORY і готові здійснити операцію по оголошенню, не поспішайте: перш за все, ознайомтеся з декількома корисними порадами, які допоможуть вам уникнути розчарування.

Оформлення оголошення. Навіть загальний вигляд оголошення може підказати вам, наскільки чесний і надійний його автор.

Будьте уважні і обережні, якщо:

- в заголовку і / або тексті оголошення багато орфографічних помилок, нечіткий або неповний опис товару / послуги;
-заголовок і / або текст складений іноземною мовою, написаний транслітом або переведений автоматичним перекладачем;
-в полі "Телефон" або описі оголошення зазначений номер телефону іншої країни, крім вашої (США, Великобританія, Нігерія, Камерун і т.д.).
Товар та його опис. Пам'ятайте про те, що чесний продавець завжди використовує детальне, зрозуміле кожному опис свого товару. Зверніть увагу на:

-особливості товару (потертості, тріщини, колір, форму, кількість елементів, комплектацію) важливо обговорити перед тим, як ви вже зважилися на покупку, а не після її здійснення. Товар, що був у вжитку, не підлягає поверненню (якщо, звичайно, сам продавець не погодиться його забрати і повернути вам гроші в разі будь-яких непорозумінь). Дуже добре, якщо у продавця все ще є чеки або гарантійний талон; заздалегідь уточніть всі характеристики товару, попросіть надіслати додаткові фотографії;
-при отриманні товару переконайтеся, що товар повністю відповідає опису в оголошенні і, якщо є можливість, перевірте справність на місці перед оплатою.
Оплата і доставка. Уточнюйте спосіб оплати в першу чергу. Виберіть найпростіший спосіб оплати - готівкою. Пам'ятайте: часткова або повна передоплата на банківську картку - відома схема шахрайства. Ніколи не надсилайте гроші за кордон!

Обговоріть безпечний і зручний спосіб доставки товару завчасно, уточніть, наскільки надійно буде упакований товар. Також не забудьте обговорити, хто саме буде оплачувати доставку - ви або продавець. Відправка замовний посилкою, «післяплатою» або доставка товару кур'єрською службою є найнадійнішими способами: вони дають можливість перевірити комплектацію товару, його стан і тільки після цього зробити оплату. Страховка товару при відправленні дозволить повернути кошти при втраті, пошкодженні товару і т.п. Більш детальну інформацію з цього питання можна знайти на сайті вашого поштового відділення та інших компаній, що надають дані послуги.

Будьте розсудливі. У разі виникнення сумнівів при покупці рекомендуємо додатково зв'язатися з продавцем за телефоном, вказаним в оголошенні. Зберігайте контактну інформацію, ім'я продавця, деталі листування, документи, що підтверджують оплату і доставку, до кінця угоди - вони можуть виявитися корисними в разі непорозумінь.

Будьте завжди напоготові, керуйтеся здоровим глуздом у всіх угодах, і, якщо сумніваєтеся, не розлучайтеся зі своїми грошима / товарами.

 

Сайти-двійники STOCK-FACTORY

 

Будь ласка, пам'ятайте, що перегляд оголошень, а також реєстрація на STOCK-FACTORY абсолютно безкоштовні. Якщо при відкритті STOCK-FACTORY вам пропонують ввести номер телефону для отримання коду авторизації, ні в якому разі не робіть цього. Ще раз перевірте адресу сайту - швидше за все в ній є помилки.

Зміст цієї шахрайської схеми: шахраї реєструють домен зі схожою з STOCK-FACTORY назвою (відмінність може бути в єдиному знаку в назві), при цьому сайт-дублер виглядає точно так само, як STOCK-FACTORY. Коли ви заходите на нього, з'являється віконце з вимогою ввести номер телефону для отримання коду доступу. Введенням коду доступу ви даєте свою згоду на підключення SMS-підписки. Як правило, після цього з рахунку списується певна сума, а SMS-підписку не вдається скасувати. Також у такий спосіб шахраї можуть заволодіти доступом до вашого профілю.

Якщо ви стали жертвою подібних дій шахраїв, вам необхідно звернутися до вашого оператора мобільного зв'язку, щоб вирішити проблему, а також повідомити нам назву сайту-двійника для прийняття всіх можливих заходів по блокуванню шахрайського ресурсу.

 

Неправдиві оголошення

Якщо ви не розміщували оголошення на STOCK-FACTORY, але вам телефонують, можливо, автор оголошення неправильно вказав номер телефону. Будь ласка, повідомте нам номер помилкового оголошення або номер телефону, на який вам надходять небажані дзвінки, і оголошення буде видалено.

Відповідно до Умов використання, ми залишаємо за собою право передачі даних і IP-адреси того, хто розмістив неправдиве оголошення, потерпілій стороні при наявності відповідного запиту від правоохоронних органів у встановленому законом порядку.

STOCK-FACTORY не несе відповідальності за точність або достовірність наданих авторами оголошень відомостей, в тому числі за неправдиві оголошення й оголошення, що порушують права будь-якої особи.

Зарубіжні інтернет-шахраї

Правило №1: ніколи не пересилайте передоплату за кордон. На жаль, в інтернеті діє багато шахраїв, які обманним шляхом прагнуть заволодіти грошима користувачів. Вони розміщують оголошення на доступних масових ресурсах, у яких пропонують на продаж екзотичних тварин і птахів, елітні породи собак і котів, ноутбуки, цифрові фотоапарати, телефони, елітні автомобілі з-за кордону за дуже заниженими цінами. Умова угоди - передоплата (оплата за транспортування) за допомогою грошового переказу. У результаті покупець не отримує товар і не може відмінити переказ.

Окрім того, частішими стали випадки шахрайства, коли не ви, а у вас хочуть купити якийсь товар і пропонують переслати його в африканську країну (наприклад до Нігерії чи Камеруну).

Будь ласка, будьте обережними, якщо:

- вартість нової речі занадто низька (наприклад, йоркширський тер'єр за 200 $ з родоводом від батьків-чемпіонів або iPhone за 320 $), а сам товар знаходиться за кордоном;
- немає телефону для зв'язку;
- зображення не відповідають опису. Наприклад, в описі вказана одна модель гаджета, а на фотографії, при уважному вивченні, виявляється схожа, але інша;
- текст самого оголошення, а також листа до вас перекладений за допомогою електронного автоперекладача («жінки і чоловіки йорки для прийняття», «Яблуко-iPhone»);
- продавець розміщує безліч однотипних оголошень (наприклад, один і той же автомобіль у різних містах або оголошення з цілим виводком цуценят різних порід);
- у процесі листування з'ясовується, що необхідно перерахувати частину грошей на рахунок у банку заздалегідь (оплатити вартість пересилки або страховий внесок), після чого товар буде відправлений поштою.

Щоб уникнути шахрайства, купуйте й продавайте локально, у межах країни. Не здійснюйте оплату через Western Union та інші анонімні платіжні системи.

Безпека платежів

STOCK-FACTORY не має права втручається в приватні угоди між покупцями й продавцями, не відповідає за доставку, не гарантує угод, не надає захист покупцям і сертифікацію продавцям. STOCK-FACTORY Не бере комісію за угоду. Наш сервіс надає платформу для публікації оголошень про продаж, покупку, обмін. Остаточні домовленості, оплата й усі інші деталі узгоджуються безпосередньо між користувачами. Пам'ятайте, що адміністрація STOCK-FACTORY не несе відповідальності за зміст розміщених оголошень і результати угод.

Чи можна оплачувати товар через STOCK-FACTORY? Ні, оскільки STOCK-FACTORY не бере участі в угодах користувачів, не контролює їх і не проводить платежі. Якщо продавець наполягає, щоб ви використовували «безпечну систему STOCK-FACTORY» і помістили гроші «в надійний грошовий буфер STOCK-FACTORY» на час операції, повідомте нам про це. Ми рекомендуємо призначати особисті зустрічі, щоб мати можливість відразу ж перевірити якість і стан товару, а також передати за нього гроші особисто продавцю.

Як повідомити про порушення?

Щодня на STOCK-FACTORY публікується понад 100 тисяч оголошень. З метою підтримки високої якості оголошень, для кожного користувача доступна кнопка Скарга на сторінці оголошення. Адміністрація розглядає кожну скаргу і вживає заходів, відповідно до Правил та Умов сервісу. Існує шість типів повідомлень про порушення:

  1. Спам: оголошення небажаного змісту, яке дублює або повторює зміст раніше розміщеного оголошення.
  2. Неправильна рубрика: оголошення розміщено в невідповідному розділі, рубриці, місці.
  3. Заборонений товар / послуга: товар або послуга, які пропонуються в оголошенні, відносяться до Списку заборонених товарів і послуг.
  4. Оголошення не актуальне: оголошення більше не актуальне, застаріло (товар за оголошенням проданий).
  5. Агентство в рубриці від приватних осіб: оголошення від агентств і представників бізнесу під виглядом приватної особи.
  6. Шахрай: ви зіштовхнулися з недобросовісним автором оголошення.

Якщо ви хочете повідомити про шахрайство або порушення ваших авторських прав (на фотографію, торговельну марку, текст і т.д.), зв'яжіться, будь ласка, з Адміністрацією STOCK-FACTORY за допомогою кнопки:

 

У листі до адміністрації надавайте, будь ласка, повне підтвердження шахрайських дій користувача (а саме: сканкопію або фото чека, рахунку з координатами, телефоном та іншими даними шахрая), подробиці вашої угоди, листування. Ця інформація допоможе нам запобігти подальшим неправомірним діям шахрая і, таким чином, підвищити безпеку сервісу.

 

Чому варто звертатися в поліцію?

Усі ми знаємо: найбільш надійний та безпечний спосіб покупок та продажів через Інтернет – особисті зустрічі й передача грошей і товару з рук у руки. І тим не менше, інколи користувачі STOCK-FACTORY не дослухаються до порад і довірливо ставляться до незнайомих, і часто не законослухняних «продавців» чи «покупців», які хочуть нажитися на добросовісних користувачах шахрайськими методами. Якщо ви постраждали від дій шахрая, обов’язково зверніться із заявою в поліцію – лише правоохоронні органи можуть знайти та покарати правопорушника. У цій статті ми розповімо, як правильно написати заяву до поліції і як правоохоронні органи зможуть вам допомогти.

ЧОМУ ВАРТО ЗВЕРНУТИСЯ В ПОЛІЦІЮ ІЗ ЗАЯВОЮ ПРО ВЧИНЕННЯ ЗЛОЧИНУ?

— Заява про вчинення злочину є підставою для внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та початку розслідування. Розпочати розслідування – це обов’язок правоохоронців (відомості повинні бути внесені до реєстру протягом 24 годин).
— Подаючи заяву, ви отримуєте статус потерпілого та вам надаються відповідні процесуальні права.
— Подання заяви та здійснення розслідування злочину дають можливість на стадії судового провадження звернутись із цивільним позовом і отримати відшкодування завданих збитків.
— Національна поліція України знаходиться в стадії реформування, працівники поліції пройшли переатестацію. Кіберполіція – новостворений орган, працівники якого є молодими амбіційними спеціалістами – професіоналами, націленими на реальну боротьбу із кіберзлочинністю.
— STOCK-FACTORY надає вам підтримку на всіх етапах кримінального провадження, ви можете звернутися до служби підтримки сервісу для отримання консультацій та роз’яснень щодо ваших прав та необхідних дій.

ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ, ЩОБ ПОДАТИ ЗАЯВУ ПРО ВЧИНЕННЯ ЗЛОЧИНУ ТА ОТРИМАТИ СТАТУС ПОТЕРПІЛОГО:

— написати заяву, скориставшись запропонованим в STOCK-FACTORY шаблоном;
— віднести заяву до поліції та зареєструвати її;
— повідомити нам ідентифікуючі дані, щоб STOCK-FACTORY міг надати вам підтримку та зі своєї сторони впливати на хід розслідування для притягнення шахраїв до кримінальної відповідальності.
Дані які ми просимо надати:
• ваші прізвище, ім’я та по батькові,
• назва органу поліції, до якого була направлена заява,
• дата подання та реєстрації заяви,
• номер за яким зареєстровано заяву,
• уповноважений працівник поліції, на якого розписано заяву.
STOCK-FACTORY просить Вас повідомляти нам дані щодо всіх дій та/або бездіяльності працівників поліції, ви можете розраховувати на нашу підтримку.

ЯКЩО ЗАЯВУ НЕ ХОЧУТЬ ПРИЙМАТИ?

Згідно Кримінального процесуального кодексу України, неприйняття заяви не допускається! Дії працівників поліції, які не приймають заяву, є неправомірними, відтак ви маєте право скаржитися начальнику відповідного управління та в прокуратуру.

ЯКІ ВАШІ ПРАВА ЯК ПОТЕРПІЛОГО В КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ?

— бути повідомленим про свої права та обов’язки;
— знати сутність підозри та обвинувачення, бути повідомленим про обрання, зміну чи скасування щодо підозрюваного, обвинуваченого заходів забезпечення кримінального провадження та закінчення досудового розслідування;
— подавати докази слідчому, прокурору, слідчому судді, суду;
— заявляти відводи та клопотання;
— за наявності відповідних підстав — на забезпечення безпеки щодо себе, близьких родичів чи членів своєї сім’ї, майна та житла;
— давати пояснення, показання або відмовитися їх давати;
— оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора, слідчого судді, суду в порядку, передбаченому Кодексом;
— мати представника та в будь-який момент кримінального провадження відмовитися від його послуг;
— давати пояснення, показання рідною або іншою мовою, якою вільно володієте, безоплатно за рахунок держави користуватися послугами перекладача в разі, якщо потерпілий не володіє державною мовою чи мовою, якою ведеться кримінальне провадження;
— на відшкодування завданої кримінальним правопорушенням шкоди в порядку, передбаченому законом;
— знайомитися з матеріалами, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо потерпілого кримінального правопорушення, у порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом, у тому числі після відкриття матеріалів, а також знайомитися з матеріалами кримінального провадження, які безпосередньо стосуються вчиненого щодо потерпілого кримінального правопорушення, у випадку закриття цього провадження;
— застосовувати з додержанням вимог Кримінального процесуального кодексу технічні засоби при проведенні процесуальних дій, в яких потерпілий бере участь. Слідчий, прокурор, слідчий суддя, суд вправі заборонити потерпілому застосовувати технічні засоби при проведенні окремої процесуальної дії чи на певній стадії кримінального провадження з метою нерозголошення даних, які містять таємницю, що охороняється законом чи стосується інтимних сторін життя людини, про що виноситься (постановляється) вмотивована постанова (ухвала);
— одержувати копії процесуальних документів та письмові повідомлення у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом;
— користуватися іншими правами, передбаченими цим Кримінальним процесуальним кодексом.

Під час досудового розслідування потерпілий має право:
— на негайне прийняття і реєстрацію заяви про кримінальне правопорушення, визнання його потерпілим;
— отримувати від уповноваженого органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;
— подавати докази на підтвердження своєї заяви;
— брати участь у слідчих (розшукових) та інших процесуальних діях, під час проведення яких ставити запитання, подавати свої зауваження та заперечення щодо порядку проведення дії, що заносяться до протоколу, а також знайомитися з протоколами слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, виконаних за участі потерпілого;
— отримувати копії матеріалів, які безпосередньо стосуються вчиненого кримінального правопорушення, після закінчення досудового розслідування.

Під час судового провадження в будь-якій інстанції потерпілий має право:
— бути завчасно проінформованим про час і місце судового розгляду;
— брати участь у судовому провадженні;
— брати участь у безпосередній перевірці доказів;
— підтримувати обвинувачення в суді у випадку відмови прокурора від підтримання державного обвинувачення;
— висловлювати свою думку під час вирішення питання про призначення покарання обвинуваченому, а також висловлювати свою думку при вирішенні питання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру;
— знайомитися з судовими рішеннями, журналом судового засідання і технічним записом кримінального провадження в суді;
— оскаржувати судові рішення в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом.

Будьте обачними, знайте свої права і здійснюйте покупки й продажі безпечно!

 

Підтримка